Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Atėherė kur...!

Shko poshtė

Atėherė kur...!

Mesazh nga NoOrA prej Sun Nov 15, 2009 5:16 am

Nxitu, e mos u ul, pėrderisa tė mos arrish ta bėsh gjuhėn tė thotė vetėm atė qė ta thotė zemra e shėndoshė.

Shmangu nga shprehitė e liga. Mos ndiq modelin e njerėzve tė paturp, turpi ėshtė gjysma e besimit. Ki turp edhe kur tė jesh vetėm, megjithėse prapė s’je vetėm, veēse shqisat e tua nuk kapin! Adhurimi nė vetmi ėshtė ēėshtje thelbėsore e besimit. Gjithsecili mund tė bėhet sikur e adhuron Zotin e vet nė bashkėsi, nė ambiente me njerėz, por vetmia, kur je vetėm, aty edhe ti e kupton sesa adhurues, e sa i devotshėm, e sa i pėrpiktė je ndaj Allahut, qė sheh dhe dėgjon gjithēka nė hollėsi!

Fjala e shėndoshė, e pastėr dhe e arsyeshme, me zemėr tė shėndoshė, tė pastėr e tė arsyeshme. E atėherė, bėhesh prej vepėrmirėve. Prej atyre qė ecin pėrpara, e nuk ngecin. Prej atyre, tė cilėt janė dashuruar me tė drejtėn e tė mirėn. Janė tė prehur pėrjetėsisht nė paqe e lumturi.

Nxitu! Fjala ėshtė zė. Pa zemėr, ėshtė asgjė. E zemra pa vepėr, ėshtė e pajetė. E shurdhėt dhe memece! A do dėshiroje tė ishe prej atyre, tė cilėve shpallja hyjnore u drejtohet: “tė shurdhėt, memec e tė verbėt, pra, ata nuk logjikojnė”, tipare tė njerėzve qė flasin, pa zemėr e pa mendje?! E kėta janė, ata qė pėrgėnjeshtrojnė tė vėrtetėn! Nxitu, e mos u ul, pėrderisa tė mos arrish ta bėsh gjuhėn tė thotė vetėm atė qė ta thotė zemra e shėndoshė. E as zemra tė mos thotė veēse duke dėshmuar me vepėr.
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi