Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

KDI publikon udhėrrėfyesin praktik kundėr korrupsionit

Shko poshtė

KDI publikon udhėrrėfyesin praktik kundėr korrupsionit

Mesazh nga *lissa* prej Tue Dec 08, 2009 1:05 pm

Nė kuadėr tė 9 Dhjetorit – Ditės ndėrkombėtare kundėr
korrupsion, Instituti Demokratik i Kosovės (KDI), pėrkatėsisht programi
“Transparenca dhe Antikorrupsioni”, ka zhvilluar njė aktivitet, duke
publikuar udhėrrėfyesin praktik kundėr korrupsionit, si dhe mozaikun e
funksionimit tė mekanizmave kundėr korrupsion.Udhėzuesi praktik kundėr korrupsionit, pėrmban informata lidhur me
korrupsionin dhe mėnyrat e luftimit tė tij, ndėrkaq mozaiku i
funksionimit tė mekanizmave antikorrupsion paraqet institucionet dhe
bazėn ligjore.

Pėrfaqėsues tė Instituti Demokratik tė Kosovės kanė vlerėsuar se nė
Kosovė mekanizmat anti-korrupsion, ende nuk janė funksional. “Instituti
Demokratik i Kosovės (KDI), i bėnė thirrje Qeverisė dhe institucioneve
tjera pėrgjegjėse qė tė pėrshpejtojnė plotėsimin e infrastrukturės
ligjore qė lufton korrupsionin”, ka thėnė Besnik Ramadanaj nga KDI.

Sipas tij, rol tė rėndėsishėm nė kėtė drejtim luajnė edhe vetė
qytetarėt, prandaj ai ka kėrkuar bashkėpunim edhe mė tė madh tė
qytetarėve me mekanizmat qė luftojnė korrupsionin.

Problem tjetėr qė vazhdon ta rėndoj vendin, sipas KDI-sė ėshtė edhe
mungesa e bashkėpunimit ndėrmjet Prokurorisė dhe Agjencionin
Antikorrupsion, si dhe mungesa e efikasitetit nė reformimin e
gjyqėsorit.

Nė vazhdim tė aktivitetit, qytetarėve u ėshtė shpėrndarė udhėrrėfyesi
praktik antikorrupsion, me ērast ėshtė treguar njė interesim i madh.

Aktiviteti i sė martės i ka paraprirė 9 Dhjetorit – Ditės ndėrkombėtare
kundėr korrupsion, me ē’rast me kėtė datė, KDI do tė organizoj edhe njė
tryezė tė rrumbullakėt me temėn “Kosova nė ditėn ndėrkombėtare kundėr
korrupsion”.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi