Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Hungaria ofron mbėshtetje pėr Kosovėn

Shko poshtė

Hungaria ofron mbėshtetje pėr Kosovėn

Mesazh nga *lissa* prej Tue Dec 08, 2009 1:07 pm

Partia Demokratike e Kosovės e vlerėson procesin e
fushatės pėr balotazh si tė suksesshėm, pėrderisa beson fuqishėm nė
fitore bindėse nė komunat ku pėrballet nė balotazh me subjektet tjera
politike.Pavarėsisht fushatės dhe akuzave nga subjektet politike, pėrfshi kėtu
edhe partnerin e koalicionit, LDK-nė, zyrtarėt e PDK-sė vlerėsojnė se
koalicioni nė nivel qendror ėshtė i qėndrueshėm dhe stabil.

“Koalicioni nė nivel qendror ėshtė njė koalicion stabil, i qėndrueshėm,
nė anėn tjetėr nė nivelin lokal ka njė garė elektorale ka njė pėrballje
tė subjekteve politike, nė kuptimin e betejės politike, tė pėrballjes
sė programit tė tyre, tė pėrballjes sė vizionit tė tyre pėr tė ardhmen
dhe nuk mendoj se kėto do tė interferojnė nė koalicionin nė nivel
qendror”, ka thėnė nė njė konferencė pėr media, zėdhėnėsi i PDK-sė,
Blerand Stavileci.

Stavileci ka theksuar se prej ditės sė parė kur ėshtė publikuar CD-ja
ka njė ndryshim tė madh nė terren, ka shumė raste qė e kanė demantuar
kėtė CD, por mbi tė gjitha, Stavileci ka theksuar se PDK beson tek
organet e drejtėsisė, tė cilat do ta zbardhin tė vėrtetėn pėr kėtė
rast.

“Edhe lidhjet dhe informacionet qė i kemi nga terreni na japin
plotėsisht njė pamje tė kundėrt se ato nuk do tė ndikojnė dhe ato
pėrkundrazi e kanė mobilizuar elektoratin tonė dhe njė pjesė tė madhe
tė qytetarėve nė favor tė Partisė Demokratike tė Kosovės, pėr arsye se
tė gjitha ato qė janė bėrė janė metoda tė ulėta dhe tė gjitha kanė
pasur njė prapavijė elektorale”, ėshtė shprehur Stavileci.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi