Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

OSBE dhuron donacion pėr agjencitė e sigurisė publike

Shko poshtė

OSBE dhuron donacion pėr agjencitė e sigurisė publike

Mesazh nga blina-- prej Tue Dec 15, 2009 3:41 am

OSBE dhuron donacion pėr agjencitė e sigurisė publike


Organizata
pėr Siguri dhe Bashkėpunim nė Evropė (OSBE) dhuroi donacion pėr Qendrėn
e Kosovės pėr Siguri Publike, Edukim dhe Zhvillim dhe agjencitė e
rendit dhe sigurisė nė Kosovė.Ky donacion pėrmban: ”Dhomė Simulative pėr Menaxhim tė Krizave”, e cila
do tė pėrdoret pėr katėr agjencitė e sigurisė publike; Policia e
Kosovės, Departamenti pėr Menaxhim tė Emergjencave, Dogana e Kosovės si
dhe Shėrbimi Korrektues i Kosovės.

Nė ceremoni morėn pjesė, u.d i kryeshefit ekzekutiv i QKSPEZH-it, Taibe
Canolli, Carsten Twelmeire, drejtor i Departamentit pėr Rend dhe Siguri
Publike nė OSBE, nėnkolonel Driton Zabėrgja, Vasselika Timova, shefe e
njėsisė pėr Zhvillimin e Trajnimeve tė Departamentit pėr Rend dhe
Siguri Publike, zyrtarė nga Policia e Kosovės, DME-ja dhe Dogana e
Kosovės.

Carsten Twelmeire, drejtor i Departamentit pėr Rend dhe Siguri Publike
nė OSBE, theksoi se ky ėshtė njė nga projektet e fundit tė kėtij viti.
“Qėllimi i kėtij donacioni ėshtė qė t’i mbėshtesim agjencitė pėr siguri
publike, qė trajnimet e tyre teorike t’i zbatojnė edhe nė praktikė. Ne
do tė vazhdojmė edhe nė tė ardhmen ta ndihmojmė QKSPEZH-in”, tha
Twelmeire.

Ndėrkaq, Taibe Canolli tha se nė QKSPEZH mbahen trajnime tė shumta dhe
ky projekt ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr katėr agjencitė e Sigurisė
Publike nė Kosovė. Krijimi i njė dhome simulative ėshtė ndihmesė e
madhe pėr agjencitė, qė do tė reflektohet nė profesionalizmin e tyre,
vlerėsoi ajo.

“Ne do t’i mbėshtesim projektet e tilla, projekte tė cilat nė tė
ardhmen do tė kenė dobi dhe profesionalizėm nė trajnimet tė cilat do tė
mbahen nė QKSPEZH”, theksoi Canolli.

Nėnkolonel, Driton Zabėrgja theksoi se ky ėshtė projekt madhor pėr
Policinė e Kosovės, i cili do tė ndihmojė nė punėn praktike tė Policisė
sė Kosovės, i cili do tė reflektojė pozitivisht nė punėn, tė cilėn do
ta ushtrojnė nė ruajtjen dhe sigurinė publike tė tė gjithė qytetarėve
tė Republikės sė Kosovės. /
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi