Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Guttenberg nė ofensivė pas akuzave

Shko poshtė

Guttenberg nė ofensivė pas akuzave

Mesazh nga blina-- prej Tue Dec 15, 2009 3:46 am

Guttenberg nė ofensivė pas akuzave


Pas akuzave
tė rėnda nė skandalin e sulmit ajror tė Kundusit, ministri gjerman i
Mbrojtjes Karl-Theodor zu Guttenberg ėshtė hedhur nė kundėrsulm. Ai
rikujtoi kritikėt e tij nga opozita se qysh nė fillim tė nėntorit ata
kanė qenė nė dijeni tė detajeve tė sulmit ajror tė shtatorit.“Mė 6 nėntor unė kam informuar edhe vetė grupet parlamentare mbi kreun
ushtarak dhe se edhe talibanėt do tė ishin objektiv i bombardimeve”,
tha Guttenberg.

Akuza pėr mashtrim dhe heshtje mbi faktet rėndon pra njėlloj edhe mbi
opozitėn, u shpreh ministri. Njėkohėsisht ai mbrojti vendimin pėr
shkarkimin e inspektorit tė pėrgjithshėm Wolfgang Schneiderhan dhe
sekretarit tė shtetit Peter Wichert.

Tė dy janė fajtorė pėr mosdhėnien nė kohė Guttenbergut tė dokumenteve
tė rėndėsishme. Kjo ėshtė arsye e mjaftueshme, u shpreh Guttenberg nė
kanalin e parė televiziv gjerman. Socialdemokratėt, ekologjistėt dhe e
majta kėrkuan sėrish njė deklaratė qeveritare nga kancelarja Angela
Merkel. /DW/
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi