Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

NASA dėrgon njė teleskop tė ri nė hapėsirė Agjencia amerikane e Hapėsirės, NASA, dėrgoi njė teleskop tė ri nė hapėsirė, qė do t’i lejojė shkencėtarėt

Shko poshtė

NASA dėrgon njė teleskop tė ri nė hapėsirė Agjencia amerikane e Hapėsirės, NASA, dėrgoi njė teleskop tė ri nė hapėsirė, qė do t’i lejojė shkencėtarėt

Mesazh nga blina-- prej Tue Dec 15, 2009 3:51 am

NASA dėrgon njė teleskop tė ri nė hapėsirė


Agjencia
amerikane e Hapėsirės, NASA, dėrgoi njė teleskop tė ri nė hapėsirė, qė
do t’i lejojė shkencėtarėt ta shohin universin mė nga afėr se kurrė mė
parė. Sateliti i NASA-s WISE u nis sot drejt orbitės nga baza ajrore e
Kalifornisė, Vanderberg.Zyrtarėt e NASA-s thonė se WISE do tė lėvizė rreth Tokės, duke e
skanuar qiellin njė herė e gjysėm brenda 9 muajsh, me rreze infra tė
kuqe dhe duke fotografuar ndriēimin e miliona objekteve.

Shkencėtarėt presin qė teleskopi tė zbulojė objekte kozmike tė
fshehura, si yje, asteroide dhe galaktika tė tjera. Lėshimi i satelitit
u shty tė premten, pasi inxhinierėt patėn disa probleme, por zyrtarėt
thanė se nisja sot u bė normalisht.

Teleskopi i ri do qėndrojė nė orbitė mbi 500 kilometra mbi sipėrfaqen e Tokės. /VoA/
Postuar: 11:22 / 15 Dhjetor 2009 | RSS
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi