Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Detyrat e mia personale nė jetė

Shko poshtė

Detyrat e mia personale nė jetė

Mesazh nga NoOrA prej Wed Dec 16, 2009 9:34 am

Nė vend se tė jetojmė nėn shpresa dhe parafytyrime imagjinare, mė mirė ėshtė qė tė pėrcaktojmė detyrat dhe shpresat tona nė jetė, ti shkruajmė me dorėn tonė dhe ti vėndojmė para tavolinės sė punės, qė ti shohim pėr ēdo ditė dhe qė pėrherė nė bazė tė sajė tė llogarisim vetveten.

1- Ēdo herė nxitoj ta kėnaqi All-llahun.

2- Vazhdimisht e pėrkujtoj sinqeritetin.

3- Do ta mėsoi pėrmendsh tėrė Librin e All-llahut.

4- E shtoj dijen time fetare.5- Kujdesem pėr pėrmirėsimin e zemrės dhe shėrimin e tij.

6- I zhvilloj mundėsitė e mia fizike.

7- I zhvilloj mundėsitė e mia emocionale.

8- Shkoj nė xhamia para ezanit.

9- Jap sadaka pėr ēdo ditė.

10- Ēdo gjė qė shpenzoi pėr familjen time, llogarisė nė shpėrblimin e sajė.

11- Ēdo vepėr time e shpresoj tė shpėrblehem pėr te.

12- Fillimisht arrijė sukses nė shtėpimė time.

13- Nuk bėj koncesione nė fenė time.

14- Konsultohem me tė tjerėt.

15- I mbroj ata qė nuk janė tė pranishėm.

16- I dėgjoj qė tė dyja palėt para se tė gjykojė.

17- Futem nėn lėkurėn e bashkėbiseduesit tim dhe participoj nė ndjenjat e tija.

18- Nuk hakmirem pėr vetveten.

19- Nuk hidhėrohem pėr vetvete.

20- Nuk shoh se kam tė drejta mbi tė tjerėt.

21- Ēdo herė do tė jem pozitiv.

22- Planifikoj sot pėr punėn e tė nesėrmes.

23- Ma shumė dėgjoj se sa flas.

24- Dėshiroj qė tė arrijnė sukses tė tjerėt.

25- I iki me sa mundem gabimit dhe pėrfitojė nga ai kur tė bijė nė te.

26- Mundohem qė tė jemė i rregulluar dhe i organizuar nė vetvete dhe nė punėn time.

27- Kujdesem qė tė jem gazmor, i buzqeshur dhe i lehtė.

28- I koncentroi tė gjitha mundėsitė dhe pėrpjekjet mbi detyrėn qė e kam pėrpara.

29- I zhvilloj shkathtėsitė e mia.

30- Kujdesem pėr prioritet nė tė gjitha aktivitet e mia.

31- Nuk e humbi atė qė kam marur nė pėrgjegjėsi dhe nuk mar nė pėrgjegjėsi atė qė nuk kan nevojė.

32- Nuk i qortoj situatat dhe gjendjet.

33- Kujdesem pėr atė qė mė intereson dhe koncentrohem nė qarkun e ndikimit tim.

34- Gjuha ime ėshtė: mundohem, pėrpiqem, provoj, mėsoj, nuk ėshtė e pamundshme, ēka ėshtė pengesa.

35- E dijė se ajo qė mė ka qėlluar nuk ka pasur tė mė gabojė dhe se ajo qė mė ka gabuar nuk ka pasur tė mė qėllojė.

36- E dijė se ajo qė mė ka goditur ėshtė prej shpirtit tim dhe nga ajo qė e kam fituar. Vazhdoj llogarinė e vetvetes dhe jam i ēelur me shpirtin tim. Prej besimit nė vetvete ėshtė kthimi nga gabimi, andaj punoj qė ta pėrmirėsoj gabimin.

37- Nuk e parafytyroj se ndokush mundet tė shpėton prej njerėzve, andaj e kursej kohėn nga preokupimi im me ta dhe pėrcjellja e fjalėve tė tyre. Prej fjalėve tė tyre nuk mė intereson asgjė tjetėr pėrveē asaj qė mė ndihmon nė pėrmirėsimin e tė metave tė mia.
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi