Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Rivotime nė Prizren, Gjilan e Lipjan?

Shko poshtė

Rivotime nė Prizren, Gjilan e Lipjan?

Mesazh nga *lissa* prej Sat Dec 19, 2009 8:26 am

Komisioni Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa (KZAP), nė
seancėn e mbajtur tė shtunėn, ka marrė vendim tė udhėzojė Komisionin
Qendror Zgjedhor (KQZ) qė tė urdhėrojė pėrsėritjen e votimit nė komunėn
e Prizrenit, Gjilanit, dhe Lipjanit, ku janė shėnuar
parregullsi nė
rrethin e dytė tė zgjedhjeve pėr kryetar komunash.Paneli i KZAP-it, i pėrbėrė nga Osman Tmava, kryesues, Ymer Hoxha
dhe Muharrem Shala, duke vendosur nė lidhje me ankesat e parashtruara
pėr parregullsitė nė procesin e votimit pėr rrethin e dytė pėr
zgjedhjen e kryetarėve tė komunave tė Prizrenit, Gjilanit dhe Lipjanit,
mori vendim qė tė pranohen ankesat e subjekteve politike.

Kryetari i KZAP-it, Tahir Rrecaj, ka thėnė se arsyet pse kanė marrė njė
vendim tė tillė ėshtė sepse nė bazė tė fakteve tė prezantuara nga palėt
ankuese, si dhe nga hetimet qė janė kryer nga ana e komisionit janė
konstatuar njė varg parregullsish, dhe se mund tė ketė pasur mashtrime,
falsifikime dhe gabime, tė cilat e bėjnė procesin zgjedhor pėr kėto tri
komuna jo tė vlefshėm.


“Komisioni Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa para disa minutash ka
marr njė vendim me tė cilin ka shqyrtuar 43 ankesa nė bazė tė
rregullave dhe procedurave tė KZAP-it, ne kemi mundėsi qė ankesat ku
kanė tė bėjnė me ēėshtje tė njėjta ose tė ngjashme mund tė shqyrtohen
njėkohėsisht dhe tė merret njė vendim ashtu qė pėr 43 ankesat tė cilat
kanė tė bėjnė kryesisht me komunėn e Prizrenit, Gjilanit dhe Lipjanit,
ne kemi vendos njė vendim. Komisioni i ka pranuar kėto ankesa dhe nė
bazė tė ligjit mbi zgjedhjet e pėrgjithshme dhe zgjedhjet lokale nė
Kosovė, ka udhėzuar Komisionin Qendror Zgjedhor, tė urdhėrojė
pėrsėritjen e votimit nė komunėn e Prizrenit, Gjilanit, dhe tė
Lipjanit”, ka thėnė Rrecaj, transmeton KosovaPress.

Sipas rezultateve preliminare tė KQZ-sė nė komunėn e Prizrenit
kandidati i PDK-sė Ramadan Muja dhe ai i LDK-sė Hanefi Muharremi kanė
pėrqindje tė barabartė tė votave 50:50, derisa nė Lipjan dhe Gjilan, po
sipas rezultateve preliminare, kanė fituar kandidatėt e PDK-sė Shukri
Buja, pėrkatėsisht Qemajl Mustafa.

Komisioni Qendror Zgjedhor, gjatė ditės do tė mbajė njė mbledhje, ku
pritet tė diskutohet rreth numėrimit tė votave me kusht pėr komunėn e
Prizrenit.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi