Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Oj robėreshė e All-llahut!

Shko poshtė

Oj robėreshė e All-llahut!

Mesazh nga NoOrA prej Sun Dec 20, 2009 10:23 am

Oj robėreshė e All-llahut!


Unė jam i befasuar ndaj Zjarrit tė Xhehennemit – si ka mundėsi qė dikush qė ka ikur prej tij tė fle?

Unė jam i befasuar ndaj Xhennetit – si ka mundėsi qė dikush qė mallėngjehet pėr te tė fle?

Nėse ti as qė mallėngjehesh pėr Xhennet!
As qė e ke frikė Zjarrin e Xhehennemit!
Ti do tė jesh e humbur!
Dhe i dhimbshėm do tė jetė dėnimi yt!
Dėnimi yt do tė jetė i pėrhershėm dhe lotėt tuaj nuk do tė pėrfundojnė.
Ti do tė jesh prej tė mallkuarave, e dėnuar!
Pra nėse pohon se je njėra prej tyre...?
Kush kėrkon mbrojtje prej Zjarrit tė Xhehennemit?
Dhe kush mallėngjehet pėr Xhennet?
Atėherė pėrpiqu pėr atė qė mallėngjehesh.
Dhe mos u devijo prej kėsaj dynjaje.
Njėherėsh derisa sekondat po kalojnė
Duke mos pritur pėr ty.!
Dhe vdekja e merr njė hapė afėr teje.
Pėr ēdo sekondė.
Pra kush je ti para All-llahut?
Pėrpiqu qė tė jesh njėri prej njerėzve tė Kur`anit.
Ata tė cilėt vazhdimisht e lexojnė Kur`anin.
Dhe gjuha e tė cilėve i donė fjalėt e All-llahut.
Qė ti shijosh tė njėjtat fjalė qė gjuha e Pejgamberit tė Muhammedit (sal-l All-llahu alejhi ue sel-lem) i ka shijuar.
Oj robėreshė e All-llahut..!
Oj ti qė pohon se e donė All-llahun.
Sa kohė ke shpenzuar pėr Atė sot?
Sa dua ekstra i ke shtuar nė sexhdėn tėnde?
Sa faqe i ke shfletuar nė Librin e All-llahut?
Sa herė ka qenė gjuha yte e lagur duke e pėrmendur All-llahun?
Sa orė prej ditės kanė qenė tė dobishme pėr ty?
Apo mos ka qenė kjo ditė sikurse ēdo ditė tjetėr?
Njė ditė e cila do tė dėshmoj kundėr teje nė Ditėn e Gjykimit.
A je ulur dhe po e lexon kėtė letėr!
Me mė shumė dituri se sa qė kishe dje.?
Nė tė vėrtet, njėri prej karakterit tė myslimanit ėshtė..
Qė ti ta shtosh tė mirėn nė vetėn tėnde ēdo ditė
Dhe tė mos qėndrosh nė tė njėjtėn gjendje sikurse dje..
Pėr arsye se ėshtė njė lumė qė uji i tij ėshtė ende i ndotur,
Sikurse lumi i cili ē'doherė ėshtė nė lėvizje!
Uji i tij mbahet i pastėr.
Dhe ti je njashtu
Njėra nė veprim
Apo njėra
E cila ėshtė shumė e pėrtacuar qė tė lėviz nė shėrbim tė All-llahut.
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi