Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

KIE shqyrton pėrputhshmėrinė me legjislacionin e BE-sė

Shko poshtė

KIE shqyrton pėrputhshmėrinė me legjislacionin e BE-sė

Mesazh nga *lissa* prej Mon Dec 21, 2009 10:40 am

Komisioni pėr Integrime Evropiane i Kuvendit tė Kosovės,
nė mbledhjen e sė hėnės, tė kryesuar nga Zylfije Hundozi, kryetare, ka
pėrkrahur propozim-amendamentet pėr Rregulloren e Punės sė Kuvendit tė
Kosovės, ndėrsa ka shqyrtuar njė sėrė projektligjesh, nė aspektin e
pėrputhshmėrisė me legjislacionin e Bashkimit Evropian.Nė kėtė mbledhje, rreth Raportit tė Progresit, para anėtarėve tė
Komisionit, kanė prezantuar zv/ministri i Administratės Publike, Rifat
Blaku, dhe drejtori i Entit tė Statistikave tė Kosovės, Avni Kastrati.

Blaku ka theksuar se ėshtė analizuar Raporti dhe janė identifikuar
sfidat qė dalin nga ai, duke i adresuar ato nė mekanizmat pėrgjegjės.
Ai tha se Ministria e Administratės Publike ėshtė nė kontakt me
EUROSTAT-in, dhe po bėn pėrpjekje maksimale pėr plotėsimin e
standardeve evropiane tė cilat bien nė pėrgjegjėsi tė kėsaj ministrie.
Ai ka theksuar njė varg vėshtirėsish me tė cilat po pėrballet Enti i
Statistikave, pėr tė cilat ka folur edhe drejtori i Entit, Avni
Kastrati.

Anėtarėt e Komisionit kanė shprehur gatishmėrinė pėr tė vazhduar
kontaktet dhe bashkėpunimin e ndėrsjellė me MAP-in dhe Entin e
Statistikave.

Komisioni ka konstatuar pėrputhshmėrinė me legjislacionin e BE-sė tė
kėtyre projektligjeve, sė bashku me amendamentet e Komisionit
funksional: Projektligjit pėr Plotėsim-Ndryshimin e Ligjit pėr Duhanin,
Projektligjit pėr Masat Doganore pėr Mbrojtjen e tė Drejtave tė
Pronėsisė Intelektuale, Projektligjit pėr Ndryshimin dhe Plotėsimin e
Ligjit pėr Pyjet e Kosovės, dhe atij pėr Tatimin mbi Vlerėn e Shtuar.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi