Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

KQZ kėrkon sqarime shtesė nga KZAP

Shko poshtė

KQZ kėrkon sqarime shtesė nga KZAP

Mesazh nga *lissa* prej Mon Dec 21, 2009 10:42 am

Me 7 vota pro, 2 kundėr dhe 2 abstenime, Komisioni
Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur qe t’i kėrkojė Komisionit Zgjedhor pėr
Ankesa dhe Parashtresa njė interpretim tė vendimit tė 18 dhjetorit, me
tė cilin ky organ udhėzoi KQZ-nė qė tė shpallė rivotim pėr komunėn e
Prizrenit, Gjilanit dhe tė Lipjanit.Kryetarja e KQZ-sė, Nesrin Lushta, tha se vendimi i anėtarėve tė kėtij
institucioni ėshtė marrė pėr shkak tė, siē tha ajo, paqartėsive nė
lidhje me vendimin e KZAP-it.

“Vendimi qė e morri sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ėshtė jo qė
KZAP-i tė ndryshojė kėtė vendim-aspak, mirėpo vetėm tė japė njė sqarim
pėrse nė diapozitivin e vendimit tė vet e ka pėrdorur terminin
‘udhėzohet’ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve”, tha Lushta.

Komisioni Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa udhėzoi tė shtunėn KQZ-nė
qė tė marrė vendim pėr rivotim nė 3 komunat ku, siē thuhet, janė
evidentuar parregullsi tė shumta gjatė rrethit tė dytė tė zgjedhjeve
lokale tė mbajtura mė 13 dhjetor.

Kėmbėngulės pėr tė kėrkuar sqarime kanė qenė anėtarėt e PDK-sė nė KQZ.
Xhelil Pajaziti tha se udhėzimi i KZAP-it nuk ėshtė i qartė dhe si i
tillė lė shumė hapėsirė pėr interpretime nėse ėshtė, ose jo obligues.

Por kėtė e ka kundėrshtuar Florian Dushi, anėtar i LDK-sė nė KQZ, qė sipas tij e gjithė situata ėshtė e qartė.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi