Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Nis hetimi dhe rinumėrimi i votave pėr Gjilanin

Shko poshtė

Nis hetimi dhe rinumėrimi i votave pėr Gjilanin

Mesazh nga *lissa* prej Wed Jan 06, 2010 5:42 am

Pas njė pezullimi disa orėsh, Komisioni Qendror i
Zgjedhjeve ka vendosur qė hetimi dhe rinumėrimi i votave pėr Gjilanin
tė bėhet edhe nė mungesė tė vėzhguesve tė Lidhjes Demokratike tė
Kosovės.


Kėta tė fundit kanė refuzuar tė marrin pjesė nė kėtė proces, duke e
cilėsuar si anti-kushtetues. Ata kanė kėrkuar qė edhe pėr Gjilanin, tė
respektohet vendimi i Komisionit Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa,
pėr tė pėrsėritur votimet.

Ky Komision pati rekomanduar rivotim nė Gjilan, Prizren dhe Lipjan.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ndėrkaq, kishte urdhėruar rivotim nė
Prizren e Lipjan, kurse pėr Gjilanin pati vendosur qė fillimisht tė
ketė hetime dhe rinumėrim votash, e pastaj tė vendoset nėse do tė ketė
rivotim.

Nė takimin e mbajtur sot, kryetarja e KQZ-sė, Nesrin Lushta, ka
hedhur poshtė mundėsinė e pengimit tė kėtij procesi nga mosprania e
vėzhguesve tė LDK-sė.

Gara nė Gjilan zhvillohet midis dy partive politike nė pushtet, Partisė Demokratike dhe Lidhjes Demokratike.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi