Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Dijani vleren ketyer 5 gjerave

Shko poshtė

Dijani vleren ketyer 5 gjerave

Mesazh nga sam1r prej Fri Sep 25, 2009 6:26 pm

Dijani vleren ketyer 5 gjerave
Resulullahu (sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem) ka thene:
Jane 5 gjera te cilave duhet t'i kushtoni kujdes para se te vine pas tyre 5 gjera te tjera.
1- Rinia para se te vije pleqeria.
2- Shendeti perpara semundjes.
3- Pasuria perpara varferise.
4- Jeta para se te vije vdekja.
5- Koha e lirė para se te jesh i zene me punė.


Mos i harroni keto 5 gjera

Resulullahu (sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem) ka thene:

Do te vije njė kohė kur ndjekesit e mi do te duan 5 gjera e do te harrojne perkundrejt tyre 5 te tjera.
1- Do te duan jeten kalimtare te kesaj bote e do te harrojne jeten e perjetshme te Ahiretit.
2- Do te duan jeten e do te harrojne vdekjen.
3- Do te duan pallatet (jeten luksoze) e do te harrojne varrin.
4- Do te duan pasurine e do te harrojne dhenien e llogarise para Allahut.
5- Do te duan njerezit (njeri-tjetrin, do te jepen pas interesave te ngushta e do te bejne dicka pėr hir te njerezve apo nga frika e tyre) e do te harrojne Krijuesin

Ata qe kerkojne shoke pa te meta mbeten pa shoke

Ahmed bin Hanbel rrahmetullahi alejh

________________________________________________________________________________


avatar
sam1r
Be proud [If you're a muslim]
Be proud [If you're a muslim]

Numri i postimeve : 1052
Age : 28
Registration date : 16/11/2007

http://www.shoqeriavirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi