Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

U udhėzova nė duart e vajzės tri vjeqare

Shko poshtė

U udhėzova nė duart e vajzės tri vjeqare

Mesazh nga NoOrA prej Fri Jan 15, 2010 3:21 am

Unė jam njė djalosh i ri, i martuar para katėr viteve, dhe mė ka furnizuar All-llahu me njė grua tė ndershme dhe tė devotshme, e cila e ka frike All-llahun shumė. Prej kėsaj martese, All-llahu me dhuroi edhe njė vajzė, e cila ėshtė sikur tė jetė engjull.
Kohė tė gjatė isha nė gaflet dhe i zhytur nė mėkate, sa qė edhe pas martese pija alkoolin dhe thellohesha nė mėkate dhe defrimet e kėsaj bote.
Isha nga ata qė shikoja tėrė natėn filma tė fėlliqur nė shtėpi, pasi flenin gruaja dhe vajza ime. Nuk falėsha dhe nuk agjėroja, dhe as qė dija gjė nga Islami, perveē disa fjalėve, tė cilat i kisha dėgjuar ndonjėherė nga muezinet e xhamive. E kaloja jetėn nė kėtė gjėndje me vite tė tėra duke mos e shijuar ngushtėsine e shpirtit dhe zemrės sime. Derisa erdhi njė ditė, e cila ma ndryshoi tėrėsisht jetėn time.
U ktheva nė shtėpi, dhe si zakonisht, me vete kisha njė film pornografik, tė cilin e ruaja ta shikoja atėherė kur tė gjithė tė kenė fjetur. Pasi i mori gjumi ata, mora filmin dhe e futa ne video... filloi filmi. Dhe unė normal duke shikuar... kur ja vajza ime e vogel, tashmė tri vjeēare, e hapi deren e sallonit. Kur e pashė atė shpejtova dhe e hoqa filmin. Ndėrsa ajo mua afrua dhe mė tha: O babai im, haram tė qoftė, ke frike All-llahun!
Kur i dėgjova kėto fjalė, u ēova shpejt dhe hyra nė dhomė, u mbulova dhe fillova tė dridhem, sa qė me dukej se e gjithė bota po me ngushtohet rreth meje. Qendrova ashtu derisa u qetėsova pak, e pastaj fillova tė mendoj, edhepse fjalėt e vajzės me silleshin nė mendje vazhdimisht. Nė atė kohė tė mesnatės, fillova tė ndjejė sinqerisht fjalen: "Ke frikė All-llahun!" Fillova tė kuptoj se ato nuk ishin fjalet e saj, pasiqė ajo ende ėshtė shume e vogėl, por ia ka mundėsuar t'i thotė ato fjalė Ai, i cili do t'ia mundesoje tė flasė ēdo pjese tė trupit.
Duke qėnė nė kėtė gjėndje, kur ja ezani i sabahut. U ēova dhe e pashė vetėn se mė kishte humbur fuqia dhe isha djersitur. Hyra dhe u pastrova, pastaj dola nė xhami, pėr herė tė parė tė falėm pėr All-llahun dhe tė kėrkoj nga Ai falje dhe mėshirė. E pse jo, kur ai thotė: "Thuaj: "O robėrit e Mi, tė cilėt e keni ngarkuar me shumė gabime vetėn tuaj, mos e humbni shpresėn ndaj mėshirės sė All-llahut, sepse All-llahu i falė tė gjitha mėkatet, Ai ėshtė qė shumė falė dhe ėshtė Mėshirues!" [Ez-Zumer, 53]
Dhe Ai ėshtė All-llahu, mėshira e tė Cilit ka kapluar ēdo gjė.
Po! U ndryshua jeta ime nė tėrėsi. U largova nga tė gjitha mėkatet dhe haramet, nė tė cilat kisha qėnė. Fillova tė fali namazet nė xhami, tė lexoj Kur'an, tė mėsoj edhe pėrmendesh me ndihmen e gruas sime tė devotshme. U ktheva nė njeri, pasiqe kisha qėnė sikur kafshe, haja dhe pija dhe jetoja pa asnjė qėllim. E tash, kam qėllimin tim kryesor, nėnshtrimin ndaj All-llahut dhe urdhėrave tė Tij.
Pas njė viti tė jetės sime tė re, All-llahu me furnizoi edhe me njė fėmije tė bukur, sikur hėna katėrmbedhjetėshe.
Pas njė kohe tė shkurtė, duke qėne rrugės me familjen, na ndodhi njė fatkeqėsi, u rrotullua automjeti yne disa herė. Nga ky aksident, nuk shpetoi askush nga familja ime perveē meje. Me vdiq gruaja bashkė me tė dy femijėt.
U ktheva nė shtepi, dhe duke qėne ende ashtu nė merzi dhe pikėllim, kur ja po me bėn vesvese djalli i mallkuar, dhe me thotė: Pi alkool nėse don t'i harrosh tė gjitha! Por, mu kujtua fjala e vajzes sime: O babai im, haram tė qoftė, ke frikė All-llahun! Dhe nuk ia lejova vetės kurr mė tė kthehem nga drita nė errėsire.
Tash vazhdoj jetėn nė adhurim ndaj All-llahut dhe nė lexim tė vazhdueshme tė Kur'anit dhe lus All-llahun qė tė vdes me La ilahe il-la All-llah dhe tė takohem me familjen time nė xhennetet e Tija tė pafundme.

Pėrktheu:
Omer Bajrami
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi