Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Ai ėshtė hebre - por a nuk ėshtė biri i Ademit?

Shko poshtė

Ai ėshtė hebre - por a nuk ėshtė biri i Ademit?

Mesazh nga NoOrA prej Sun Jan 17, 2010 6:35 am

Nė njė rast i Dėrguari i Allahut qėndronte ulur aty diku nė njė vend publik me disa shokė tė tij. Nė njė ēast aty pari kaluan disa njerėz qė e bartnin njė kufomė pėr nė varr. Ata ishin hebrenjė, po ashtu edhe i vdekuri ishte hebre.
Profeti Muhammed (sal-Allahu alejhi ves-selem) i vėrejti ata njerėz dhe nė shenjė respekti u ngrit nė kėmbė. Ashtu qėndroi derisa kaluan ata. Shokėt e tij tė habitur nga ky gjest menduan se "ai nuk e di se pėr kė bėhet fjalė".
Mėpas i thanė: "O i Dėrguari i Allahut, ky ishte njė hebre. Nuk ėshtė musliman".
Me fjalė tė tjera nuk ke nevojė tė ngritesh nė kėmbė.
Mirėpo, i Dėrguari i Allahut i vetėdijshėm pėr tė lėvizjet e tij tha: "Por, a nuk ėshtė edhe ai i biri i Ademit"?
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi