Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Nuk jam mbret

Shko poshtė

Nuk jam mbret

Mesazh nga NoOrA prej Sun Jan 17, 2010 6:42 am

Njė ditė ai kishte shkuar sė bashku me Ebu Hurejren (radijAllahu anhu) pėr tė blerė Vetėm sa mbaroi sė bleri, para tregtarit mban njė copė tė argjendtė qėpėrdoreshin nė vend tė parave, dhe tha: "Kij kujdes, pesho me kujdes".

Tregtari i tha nė habi se asnjėherė nuk kishte dėgjuar aso farė kėshillash nga ndonjė blerės mė parė, pėr tė cilėn Ebu Hurejre (radijAllahu anhu) e informon se blerėsi i tij ishte i Dėrguari i Allahut. Tregtari menjėherė i merr duart e Muhammedit (s.a.v.s.) dhe dėshiron t'i puthė ato. Por, Muhammedi (sal-Allahu alejhi ves-selem) nuk e lejon ta bėjė njė gjė tė atillė dhe tha: "Persianėt e bėjnė atė pėr mbretėrit e tyre. Unė nuk jam njė mbret, unė jam njeri mes jush".
Rrugės pėr nė shtėpi Ebu Hurejre (radijAllahu anhu) dėshiron t'i ndihmojė pėr t'ia bartė barrėn e tij. E ai, as atė nuk e lejon, dhe thotė: "Njeriu duhet t'i mbajė pronat e tija, po tė mundet".
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi