Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Shoqėria qė s’lexon

Shko poshtė

Shoqėria qė s’lexon

Mesazh nga NoOrA prej Wed Jan 20, 2010 7:09 am

Kjo shoqėri, kėta njerėz, janė pėrtacė tė njėmendtė.Popull qė nuk kupton. Ndaj librit, hezitues, e ndaj dėfrimit, vrapues. Kur prek librin, sprapset, e kur nė dėfrim zhytet, zhytet. Vajtues, kur libri blihet, gazmor, kur pėr aheng e dėfrim thirret. Shoqėri, qė fare pak beson.

Pak falėnderojnė, nuk janė mirėnjohės. Nuk njohin diturinė, dituri, e as etikėn, etikė. Nuk njohin as detyrat e as tė drejtat. As detyrat e shtėpisė s’i bėjnė. Dhomat me orendi pa libra anekėnd i kanė.

Fjala pėrgjegjėsi, akull e ftohtė ėshtė pėr tė. Respekti, mall i lirė. Janė tė ngutshėm, e tė pandėrgjegjshėm. Rrėmbyes, aty-pėr-aty, kur diēka rrėmbejnė. Hapat e tyre janė tė ngadaltė, me sy vėrdallė, fytyrėn shtrembėrojnė e zgėrdhihen.

Ēka dėgjojnė, flasin. Tė tmerrshėm, nė shpėrndarjen e fjalės. Nuk ndihen pėrgjegjės, e as tė thirrur nė ruajtjen e besės e tė fjalės. Tė pandjeshėm nėse kraharorėt e tė tjerėve provokojnė apo nderin cenojnė.

Nisma, rruga drejt synimit, tė parėt flasin, e komentojnė, tė parėt bėrtasin e gishtėrinjtė kafshojnė. Janė polemizues e llafator. Pa filluar, dėshtojnė, pa nisur, tradhtojnė. Pėrballė, pak flasin, me bisht syri, tė tyreve kunjin ua tregojnė.

Armike e vetvetes. Penguese. Vajtuese, por jo ndryshuese. Zėrin pėrparues, nuk di ta ēmojė. E as vullnetin e njerėzve tė mirė tė respektojė. Rri e ngujuar, me dėshpėrim e mbuluar, flet, e nuk di se ē’thotė. As veten s’e kupton.

Kjo shoqėri, kėta njerėz, janė pėrtacė tė njėmendtė. Frikacakė. Turbullues. Ēorientues. Janė krenarė pse janė injorantė, dhe kėtė s’e ndiejnė. Jo, leximi ėshtė art, vėmendje e pėrkushtim; obligim; dituria, dritė, e drita e Zotit s’i jepet keqbėrėsve (e injorantėve).
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi