Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Gjykatėsi - (El hakem)

Shko poshtė

Gjykatėsi - (El hakem)

Mesazh nga NoOrA prej Wed Feb 03, 2010 10:05 am
Nuk bart mėkatet e asnjėrit te dikush tjetėr...

Me emrin e Allahut, tė Gjithėmėshirshmit, Mėshirėplotit

Falėnderimet qofshin vetėm pėr Allahun. Paqja dhe shpėtimet qofshin mbi tė dėrguarin Muhamed, mbi familjen e tij, si dhe mbi tė gjithė pasuesit e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Argument pėr kėtė emėr kemi fjalėn e tė Dėrguarit tė Allahut -paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi tė!-, ku thotė: “Vėrtet Allahu ėshtė Gjykuesi dhe tek Ai ėshtė gjykimi”

Shėnon Ebu Daudi. Ai (Ebu Daudi) Allahu e mėshiroftė, thotė: “Ndėr emrat e Allahut ėshtė edhe EL HAKEM ( GJYKATĖSI), qė ka pėr qėllim drejtėsinė, e qė gjykon mes robėrve tė Tij, nė kėtė dhe botėn tjetėr me drejtėsinė e Tij, nuk i dėmton as sa grimca e atomit. Nuk bart mėkatet e asnjėrit te dikush tjetėr, e as nuk dėnon robin e Tij mė tepėr sesa gabimi i tij. “Vėrtet Zoti im ėshtė i drejtė.” Hud, 56.

Gjykatėsi i drejtė ėshtė tek i Cili bėhet gjykimi pėr ēdo gjė. Allahu gjykon me ligjet e Veta, sqaron robėrve tė Vet tė gjitha format tė drejta e tė urta me tė cilat gjykon mes armiqve, ndan mes atyre qė kanė mospajtime, gjykon me dispozita tė pėrcaktimit, ashtu siē i pėrket urtėsisė sė Tij, i vė gjėrat nė vendet e tyre dhe i zbret nė ato pozita qė meritojnė. Gjykon mes tyre nė Ditėn e Shpėrblimit dhe Llogarisė. Gjykon me drejtėsi. Krijesat e lavdėrojnė Atė pėr gjykimin e Tij edhe ata pėr tė cilėt ka gjykuar kundėr tyre me dėnim, do tė pranojnė se ka gjykuar me drejtėsi dhe nuk i ka dėmtuar as sa grimca e atomit.
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi