Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Dijetari sunij i mund shijat me njė pyetje tė vetme

Shko poshtė

Dijetari sunij i mund shijat me njė pyetje tė vetme

Mesazh nga jetaaa prej Sat Sep 26, 2009 2:24 pm

Dijetari sunij i mund shijat me njė pyetje tė vetme
Shkėputur nga go
Pėrktheu: Xhabir SHEME

Kjo histori nga ndodhur nė kohėn e mbretit Shah nė Iran.
Shahu ftoi dijetarėt sunij dhe dijetarėt shija nė mėnyrė qė tė shihte kundėrshtimin ndėrmjet tyre (sunive dhe shijave). Dijetarėt e shijave erdhėn qė tė gjithė, kurse prej dijetarėve sunij nuk erdhi vetėm se njėri dhe ky pas njė vonese tė gjatė. Ai (dijetari sunij) hyri tek ata (shijat) ndėrsa po i mbante kėpucėt e tij nėnsqetull. Dijetarėt shija e vėshtruan atė dhe thanė:
- Pėrse u fute tek Shahu duke i mbajtur kėpucėt (nė sqetull)?!!!
- Kam dėgjuar se shijat nė kohėn e tė Dėrguarit tė Allahut (Paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi tė!) ishin qė i grabisnin kėpucėt, - ua ktheu ai atyre.
- Nė kohėn e tė Dėrguarit nuk ka pasur shija, - thanė ata.
- Atėherė mbaroi diskutimi (ndėrmjet meje dhe jush). Nga erdhėt ju me kėtė fenė tuaj (nėse nuk keni ekzistuar nė kohėn e tė Dėrguarit, alejhis selam)?
__________________avatar
jetaaa
Antar/e Aktiv
Antar/e Aktiv

Numri i postimeve : 153
Registration date : 23/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi