Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Roli im nė jetė

Shko poshtė

Roli im nė jetė

Mesazh nga NoOrA prej Tue Oct 20, 2009 10:20 am

Bėhu musliman - dhe mos u bė jobesimtar.

Bėhu pasues i sunetit – dhe mos u bė shpikės nė Fe.

Bėhu rob i Allahut – dhe mos u bė rob i shejtanit.

Bėhu njeri qė kėrkon ndihmė nga Allahu – dhe mos u bė njeri qė kėrkon ndihmė nga varrezat dhe xhindet.

Bėhu njeri qė ha ushqimet e mira – dhe mos u bė prej atyre qė hanė ushqimet e fėlliqura.

Bėhu i tėri nė Islam - dhe mos u bė paqėndrueshėm.

Bėhu njeri qė shpenzon nė rrugė tė Allahut – dhe mos u bė njeri koprrac.

Bėhu njeri qė rri larg kamatės – dhe mos u bė njeri qė je zhytur nė kamatė.

Bėhu njeri qė e do vėllanė tėnd pėr hir tė Allahut – dhe mos u bė prej atyre qė e do pėr shkak tė epshit dhe gjėrave materiale.

Bėhu lexues i Kuranit Fisnik – dhe mos u bė prej atyre qė e kanė braktisur atė.

Bėhu modest pėr Allahun – dhe mos iu nėnshtro jomuslimanit.

Bėhu tolerant – dhe mos u bė i ashpėr e i vrazhdė.

Bėhu me xhematin e muslimanėve – dhe mos e kundėrshto xhematin e muslimanėve.

Bėhu dijetar ose nxėnės – e mos u bė injorant e mendjemadh nga mėsimet.

Bėhu gjuhėlagur duke e pėrmendur Allahun – dhe mos u bė gojėfėlliqur.

Bėhu i sinqertė nė punėt tuaja – e mos bė vepra pėr sy e faqe e pėr nam.

Bėhu fjalėdrejtė – dhe mos u bė rrenacak.

Bėhu bartės i brengės sė Islamit – dhe mos ki brengė vetėm barkun dhe organin.

Bėhu mik i besimtarėve – dhe mos u bė mik i jobesimtarėve.

Bėhu kumtues i Pejgamberit – dhe mos u bė heshtės i tė vėrtetės.

Bėhu zbatues i premtimit – dhe mos u bė mashtrues e tradhtar.

Bėhu mbėshtetės tek Allahu – dhe mos u bė prej atyre qė shkojnė tek magjistarėt dhe fallxhorėt.

Bėhu falėnderues pėr begatitė e Allahut – dhe mos u bė njeri mohues.

Bėhu njeri qė flet fjalė tė mira ose hesht – dhe mos u bė llafazan.

Bėhu njeri qė thėrret nė fe tė Allahut me heshtjen tėnde – e mos u bė largues nga Islami me sjelljen tėnde.

Bėhu nė ndihmė tė vėllait tėnd – dhe mos u bė njeri qė i bėn padrejtėsi.

Bėhu njeri qė ke zemėr tė kėnaqur – e mos u bė lakmues dhe lypės.

Bėhu i kujdesshėm ndaj farefisit – dhe mos u bė shpėrfillės ndaj familjes.

Bėhu bamirės ndaj prindėrve – dhe mos u bė keqbėrės ndaj tyre.

Bėhu i buzėqeshur pėr fytyrėn e muslimanit – dhe mos u bė fytyrėzymtė.

Bėhu konfirmues i tė mirave – dhe mos u bė mohues i begative.

Bėhu zemėrpastėr nga zilia – dhe mos i pėrbuz dhuntitė e Allahut.

Bėhu krenar ēdo herė me Fenė Islame – dhe mos u bė frikacak e pėrēmues i vetvetes
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi