Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Falu para se tė ta falin xhenazen!

Shko poshtė

Falu para se tė ta falin xhenazen!

Mesazh nga NoOrA prej Mon Oct 26, 2009 6:10 am

Unė e kisha lėnė namazin, tė gjithė mė thonin se duhet tė falesha: Babai, vėllezėrit, motrat..., por unė nuk u binda.

Njė ditė prej ditėsh cingėrroi telefoni. Ishte njė njeri i moshuar qė po qante. Tha: A je ti Ahmedi? Thashė: Po. Njeriu i moshuar tha: Tė All-llahut jemi dhe te Ai do tė kthehemi, e gjetėm shokun tėnd Khalidin tė vdekur nė shtratin e tij. Bėrtita: Khalidin??? Po ai dje ishte te unė! Njeriu i moshuar duke qarė mė tha: Nesėr do t'ia falim namazin e xhenazes nė xhaminė e madhe. E mbylla telefonin dhe qava:
Khalidi! Si mund tė vdes ai aq i ri?? Ndieja se vdekja pėrqeshej me mua pėr shkak tė pyetjeve tė mia qesharake... Hyra nė xhami duke qarė. Ishte hera e parė qė po ia falja dikujt namazin e xhenazes. Kėrkoja Khalidin dhe e gjeta atė pėrpara tė shtrirė, i mbuluar me njė pėlhurė tė bardhė, krejt pėrpara, te imami. Nuk lėvizte. Posa e pashė ashtu bėrtita. Njerėzit e pranishėm u kthyen kah unė...

Mbulova fytyrėn me dorė dhe sillja kokėn. Mundohesha tė pėrmbahem, por kot.. Babai im mė tėrhoqi kah ai dhe mė pėshpėriti nė vesh: Falu para se tė ta falin xhenazen! Mu duk sikur shtiu (me armė), e jo se foli. Nuk u ndalja sė qari dhe nuk mund ta largoja shikimin nga Khalidi.

Ēfarė do tė dėshironte Khalidi, po tė ngjallej tashti? Njė cigare? Njė vajzė? Njė udhėtim jashtė vendit? Njė kėngė? E mendoja veten nė vend tė tij dhe mė kujtoheshin ajetet:

"(Kujto) Ditėn kur kėrciri do tė zbulohet (Ditėn e Ringjalljes) dhe do tė thirren tė bien nė sexhde, por ata nuk do tė munden. [El-Kalem:42]

Shkuam te varrezat... e lėshuam nė varr... Unė mendoja me vete:

A thua, si do tė pėrgjigjet kur tė pyetet pėr veprat e tij???
A do tė thotė: Njėzet kėngė, gjashtėdhjetė filma, mijėra cigare???
Qava gjatė... Asnjė namaz qė do tė ndėrmjetėsonte pėr tė, asnjė vepėr e mirė, nuk mund tė lėvizja. Babai mė priti gjatė. E lashė Khalidin nė varrin e tij... dhe u largova.

Ndoshta ai po mė dėgjonte duke shkuar...

avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi