Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Tekste ilahish

Shko poshtė

Tekste ilahish

Mesazh nga addi prej Tue Oct 20, 2009 9:00 am

Ilahije

I madh TI je
I madh ti je Zoti dashur
Madherine tende gjithe po flasim
I fuqishėm je po thon
Nuk ka si ti tjetėr fuqi
All-llah All-llah All-llah All-llah
Kerim All-llah

I madh ti je i fuqishėm
Ti krijove Gjithėsine
Token, qiellin, diellin, hėnėn
Dhe gjithė yjet qė ndirēojnė
All-llah All-llah All-llah All-llah
Kerim All-llah

Dhe ato janė t'fuqisė tėnde
Dėshmojmė pėr ty o Perendi
Njerzit, shtazet,bimet, ajri
Fusha, malet dhe gjithėsia
All-llah All-llah All-llah All-llah
Kerim All-llah.
avatar
addi
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 2485
Age : 24
Location : Drenic
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste ilahish

Mesazh nga addi prej Tue Oct 20, 2009 9:00 am

Ne Allahut i kem besu

Ne All-ahut i kem besu
Pengamberit i kem premtu
Ēdo detyrė e obligim
Me ndėrgjegje do ta kryjm

Falim namazin me respekt
Zeqat japim per ēdo vjet
Ramazanin e agjerojm
Dhe Bajramin e festojmė

Pėr Bajram presin kurban
Pasuri ata qė kanė
Pune e shejtė e mė e madhe
Kishe me qenė haxhxhi ne Qabe

Lumturi nuk ka pa fe
Te gjitha tė mirat aty i ke
Po nuk dite me logjiku
Nga e vėrteta ke deviju

T'jesh musliman ėshtė kėnaqesi
Ti krysh borxhet me lumturi
Bėn miresi hiq pa ia nda
veprat tua ke me i pa.

________________________________________________________________________________
avatar
addi
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 2485
Age : 24
Location : Drenic
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste ilahish

Mesazh nga addi prej Tue Oct 20, 2009 9:00 am

Vėlla i dashur

Vėlla i dashur ecė pėrpara ti gjithmon
T'rrish nė gjumė armiku kėte e deshiron
Kėrko mikun kudo qė nė botė e ke
Pa medyshje do ta gjesh atė nė fe
Dore per dore ecė me mua ti n'kėtė jetė
Keshtu lyp All-llahu i dashur dhe i vėrtet
Formo vetėn dhe familje tė shėndosh
Nėse don nė jetė gjithmon tė perparosh
T'mbrosh Islamin t'mbrosh Atdheun farz e ke
Vėlla i dashur kėsaj fjale veni re
Dallo mikun prej armikut vėllau im
Pa dyshim ti e ke kėtė obligim
Njėren dore shtrije pėr paqe ti n'kėtė jetė
Tjetrėn grusht tregoj armikut tė vėrtetė
Ndihmo Zot tė shkelurin nė kėtė botė
I meshirshėm vetem Ti je i Madhi Zote!

________________________________________________________________________________
avatar
addi
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 2485
Age : 24
Location : Drenic
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste ilahish

Mesazh nga addi prej Tue Oct 20, 2009 9:01 am

Vetėm Ty te lutem

Vetėm Ty te lutem i Madhi Perendi
Ben rahmet mbi ne she mbi tėrė kėtė njerzi
All-llahu, All-llahu, All-llahu,All-llahu
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu

Prej atė ditė qė u linda unė nė kėte dunja
Balli im ne sexhde ēdo ditė mė ka ra
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu

Me gjithė qenien time unė Ty tė besoj
Pejgamber dėrgove tė gjithė i pranoj
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu

Vėtem Ty tė lutem e Ty t'adhuroj
Ditet e Bajramit me gėzim i festoj
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu

Prano agjėrimin i Madhi All-llah
Vetėm nė Ty shresoj e ska tjeter Allah
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu

Te gjithė sa vllezėr tė vuajtur ka Zot nė kėtė botė
Me plot durim presim ndihmėn tėnde o Zotė
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu

Ti gjithmeshirueshėm Rrahmaninn-Rrahim
Ditet e Bajramit pėr ne bėni gėzim
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu
All-llahu, All-llahu, All-llahu, All-llahu

________________________________________________________________________________
avatar
addi
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 2485
Age : 24
Location : Drenic
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste ilahish

Mesazh nga addi prej Tue Oct 20, 2009 9:01 am

Jem urdhruar

Jem urdhruar te dėgjojme
Ne mėshir tė Zotit tė shpresojm
Zoti njė ėshtė ska dyshim
Allah, Allah ja Alim

Porosin e kemi ne
Qe ta ruajm kėtė fe
Na e meso Zotė tė dim
Allah, Allah ja Alim

Shumė dėshira kemi n'jetė
Pak tė mendojm pėr ahiret
Gjithēka nė botė pėrfundim ka
La ilahil-llah-llah

Shiko qiellin, vėlla pėrjetė
Bindu nė Zotin e vėrtetė
Toke e qiell i ka kriju
La ilahil-llah-llah.

________________________________________________________________________________
avatar
addi
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 2485
Age : 24
Location : Drenic
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste ilahish

Mesazh nga addi prej Tue Oct 20, 2009 9:01 am

Jemi Shqiptare musliman

Ne jemi shqiptar dhe jemi me fe
Nuk ka popull ne botė ma tė lumtur se ne
Ne jemi krenar qe jemi musliman
Kemi sunduar botėn gjithe mbanė

Zemerbardhė tė gatshėm tė gjithė pėr durim
Jem bujar dhe kemi dore pėr pajtim
Ne Kuranin e kemi libėr tė shejtė
Ai na mėson gjithmon tė jemi tė drejt

Pejgamberit ton me zemer e dojm
Dhe Kuranin natė e ditė e lexojm
Ne gjithė shkencat nė kėtė botė do ti mesojm
Dhe armikut deri ne prag do ti shkojm

Mėmėdhenė tonė ne duhet ta mbrojm
Dhe prej Zotit ndihmė duhet tė kėrkojm

Atė qė duhet kurr se harrojm
Kėshtu xhenetin sė bashku tė gjithė e fitojm.

________________________________________________________________________________
avatar
addi
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 2485
Age : 24
Location : Drenic
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste ilahish

Mesazh nga addi prej Tue Oct 20, 2009 9:02 am

Ēastet e Bajramit

Ne keto ēaste tė Bajramit
Buzėqesh fytyra e muslimanit
Sot ka gėzim bota islame
K'non Kur'an e thėrret ezan-e.

Gėzohu, gėzohu o muslimane
Sot festojme t'bukrin Bajram-e

Ramazanin me plot begatije
E percollem me krenarie
Me ibadet e ziker Zotit
Kalojn ditet e motmotit.

Gėzohu, gėzohu o muslimane
Sot festojme t'bukrin Bajram-e

Gjithė natyra n'formone tė vete
E madhron Zotin e vetė
Ndryēon hėna, shkėlqen dielli
Feston toke, feston qielli

Gėzohu, gėzohu o muslimane
Sot festojme t'bukrin Bajram-e

N' ēdo shtėpi tė muslimanit
Shtrohet sofra e Bajramit
Pėrshendet vėllaj vėllan e vete
Uron Bajramin pėr shumė vjete

Gėzohu, gėzohu o muslimane
Sot festojme t'bukrin Bajram-e.

________________________________________________________________________________
avatar
addi
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 2485
Age : 24
Location : Drenic
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tekste ilahish

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi