Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kujto...

Shko poshtė

Kujto...

Mesazh nga jetaaa prej Wed Sep 23, 2009 4:08 pm

Kujto...Pėr ku je nis oj motra ime dashur..

Ulu dhe medito rreth qenies tėnde

Mos vallė, tė solli ndonjė valė e detit

Apo, rastėsisht nė mesin e njerėzve ndodhe

Nga erdhe, dhe ku po shkon,

Tė lutem, mė dėgjo, dhe mos mė thuaj, mjaft!

A e din se, ka kohė te gjatė, qė pėr ty mendoj

Pėr ty lutem, ēdoherė qė kokėn nė sexhde vendoj

Mos motra ime, trupin tėnd gjithkujt mos ia zbulo

Se bukurinė e ke dhunti prej Zotit, mos e nėnēmo

Kujtoi dhe dhuntitė tjera, dhe mendjen e shėndoshė

Thuaj o Zot i gjithėsisė, veē ty tė falėnderoj

Pendimi pėr ty, asnjėherė nuk ėshtė vonė.


E di qė ndjehesh fajtore pėr atė qė po bėn

Po djalli i mallkuar, veprat po t'i zbukuron

Ruaje veten tėnde vetėm pėr njė person

Se tė humbet vlera, mbetesh pėr askėnd

Bėhu e fort, e largohu nga ai zakon

se me vepra tė tilla asgjė nuk fiton

pėrveē zjarrit te xhehenemit, qė dhimbshėm dėnon.


Mos i mbyll sytė para realitetit

e mė pas tė thuash paskam vepruar si tė verbėtit

Le tė jetė pėr ty nesėr njė ditė, e botės sė re

duke i thėnė lamtumirė jetės pa fe

ke pėr t'i sjell vetes lumturi

kėnaqėsia e tė cilės nuk ka kufi

pendohu sa mė shpejt, se vdekja nuk garanton

ajo nuk ka mėshirė, dhe hallin nuk ta qan


Nė momentin e vdekjes pėr ndihmė kė do ta kėrkosh?!

Allahun e madhėruar apo ata qė tė shfrytėzuan?!

Fjalė arsye nuk tė mbeten tė mė thuash

zgjatma dorėn dhe eja me mua

drejt rrugės sė Zotit tėnd, qė tė gjithėve na ka krijuar

edhe zbukuruar...


Autori:Umu Hamza

avatar
jetaaa
Antar/e Aktiv
Antar/e Aktiv

Numri i postimeve : 153
Registration date : 23/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi