Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kujto...

Shko poshtė

Kujto...

Mesazh nga Manushaqe prej Sat Oct 03, 2009 11:14 am

Pėr ku je nis oj motra ime dashur..


Ulu dhe medito rreth qenies tėnde
Mos vallė, tė solli ndonjė valė e detit
Apo, rastėsisht nė mesin e njerėzve ndodhe
Nga erdhe, dhe ku po shkon,
Tė lutem, mė dėgjo, dhe mos mė thuaj, mjaft!
A e din se, ka kohė te gjatė, qė pėr ty mendoj
Pėr ty lutem, ēdoherė qė kokėn nė sexhde vendoj
Mos motra ime, trupin tėnd gjithkujt mos ia zbulo
Se bukurinė e ke dhunti prej Zotit, mos e nėnēmo
Kujtoi dhe dhuntitė tjera, dhe mendjen e shėndoshė
Thuaj o Zot i gjithėsisė, veē ty tė falėnderoj
Pendimi pėr ty, asnjėherė nuk ėshtė vonė.


E di qė ndjehesh fajtore pėr atė qė po bėn
Po djalli i mallkuar, veprat po t'i zbukuron
Ruaje veten tėnde vetėm pėr njė person
Se tė humbet vlera, mbetesh pėr askėnd
Bėhu e fort, e largohu nga ai zakon
se me vepra tė tilla asgjė nuk fiton
pėrveē zjarrit te xhehenemit, qė dhimbshėm dėnon.


Mos i mbyll sytė para realitetit
e mė pas tė thuash paskam vepruar si tė verbėtit
Le tė jetė pėr ty nesėr njė ditė, e botės sė re
duke i thėnė lamtumirė jetės pa fe
ke pėr t'i sjell vetes lumturi
kėnaqėsia e tė cilės nuk ka kufi
pendohu sa mė shpejt, se vdekja nuk garanton
ajo nuk ka mėshirė, dhe hallin nuk ta qan


Nė momentin e vdekjes pėr ndihmė kė do ta kėrkosh?!
Allahun e madhėruar apo ata qė tė shfrytėzuan?!
Fjalė arsye nuk tė mbeten tė mė thuash
zgjatma dorėn dhe eja me mua
drejt rrugės sė Zotit tėnd, qė tė gjithėve na ka krijuar
edhe zbukuruar...
avatar
Manushaqe
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7845
Location : Mitrovicė
Registration date : 23/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi