Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Shko poshtė

Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:27 am

Aroma e Bajramit,tingeillma e ezanit,
deperton thelle dhe shpon zemren e muslimanit,
mbreteron gezimi e hareja
ne te gjitheve na bashkon feja.


Festen e Bajramit te gjitheve ua uroj
posaqerisht vellezerve e motrave,
selam ju dergoj,
ne rruge te delire Allahu na udhezofte,
xheneti stacioni i fundit per ne qofte.


Edituar pėr herė tė fundit nga *lissa* nė Thu Nov 26, 2009 11:58 am, edituar 2 herė gjithsej
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:29 am

Festa e madhe

Sot ėshtė gėzim pėr muslimanin
Kremton festėn e Bajramit.
Vėllau –vėllaut festėn ia urojnė
Luten qė Zoti duat tua pranoj

Inshall-llah Zoti
muslimanėt do ti mbrojė
Zemrat besimtarėve
inshall-llah ti forcojė.

Tė gjithė janė tė lumtur
Dhe ndihen njejt
Sepse besojnė
Zotin e vėrtet.

Pas ēdo sakrifice Ai tė shpėrblen
Me tė mirat e tij ty tė ushqen
Bajrami ėshtė festė e madhėruar
I pasuri tė varfurin nuk duhet pėr ta harruar

Muslimani sot shumė mirė kalon
Me lutje e dua All-llahun e madhėron
Me respekt tė madhė kėtė e pėrkujton

SEPSE

Vetem Atij I pėrket Falėnderimi .
Lutja , falja , ringjallja dhe agjėrimi .
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:35 am

thuaj alkoolit JO, thuaj namazit PO, thuaj mekatarit JO,
thuaj besimtarit PO, thuaj te shtrembures JO, thuaj te drejtes PO,
thuaj renės JO, thuaj sinqeritetit PO, thuaj vjedhjes JO, thuaj dordhenies PO,
thuaj te gjitha keto ne kete Dite ku te gjith Muslimanet festojn, se ne ket menyr, pranon Uraten qe te takon,
URIME FESTA E BAJRAMIT
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga NoOrA prej Thu Nov 26, 2009 11:38 am

Ne kete dite te shenjte
qdo musliman feston
Nje engjull parajse
Kuranin shfleton
Nje urate e Zotit ne qdo
Porte troket
Me fat Kurban Bajramin e qdo te mire ne jete !

avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:40 am

Sot bajramin nga zemra ta uroj
Fat e shėndet nė jetė tė dėshiroj
Drita e Allahut rugėn ta ndriēoftė
Xhenneti stacion i fundit pėr ty qoftė.
ME FAT FESTA E KURBAN BAJRAMIT
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:41 am

-Gjith te mirat kane shperblim, gjithe te keqijat kane shpetim, Zoti na udhezoft ne rruge te drejte, qofshi te bekuar per jete per kete dite te shenjte, URIME KURBAN BAJRAMIN!
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:41 am

Nje pellumb i shkuar
ne dritare troket
mos nguro po hap dritaren
se dicka e mir te pret,
ne krahet e tij ka nje porosi
URIME BAJRAMI ZOTI QOFT ME TY...
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:41 am

Buzėqesh qielli , yjet hedhin valle
Madhėroje ALL-LLAHUN nė kėtė ditė tė madhe
Zgjeroje zemrėn pėr tė gjithė ,
Se kjo ndodh dy herė nė vit , andaj
Urime Kurban Bajrami
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:42 am

Zoti tė dhuroft
Nė Trup Shėndet,
Nė Pun Vullnet,
Nė Ide Drejtsi,
Nė Nerva Qetsi,
Nė Familje Harmoni,
dhe nė tė Ardhmen shum shum Lumturi!!

- Me Fat KUrban BAjrami..
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:42 am

Nje yll ne qiell shume bukur shendrit,
Kjo Hena e zbehte po na fal pak drit,
Ky qyelli blu dicka po tregon,
Dikush qe te don Bajramin ta uron.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:44 am

Sot eshte dita ku pikon loti ,
sot eshte dita ku permendet Zoti ,
sot gezohet myslimani ,
sot festohet Kurban Bajrami.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:45 am

Nuk ka fe ma te mir se islami ,
nuk ka liber ma te shejt se KUR'ANI,
nuk ka tingull si ezani
me fat Kurban Bajrami.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga NoOrA prej Thu Nov 26, 2009 11:45 am

Sa lumej rrjedhin uje por zemrat nuk i mbushin
Sa pyje digjen por shpirtrat nuk i ngrohin
Sa yje vezullojn por zemrat tona nuk i ndriqojn
Sa male i takojn pyjet por krenari nuk japin
Thesare pa mbarim qe lumturi kurre s’falin
Zemra e vertet i kalon kto kufij
Zemra ka nevoj per nje tjeter dashuri(ALLAHUN)
Se zemren se mbush uji i lumejve
Zemren e mbushin lotet e shpreses
Se zemren nuk e ngroh zjarri
Por krenarin ia jep vetem Islami
Ne ket dite madheshtore
Gezimi,mirsia qofshin pjes e pandashme e lumturis suaj
Me lejoni qe t’iu uroj per shume mote
Gezuar Kurban Bajramin
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:46 am

si freskia e detit ju ardht lumturia
si pellumbi i bardh ju ardht dashuria
gjdo enderr e juaja u beft realitet
e festoshi bajramin sot e 100 vjet
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 26, 2009 11:48 am

A mendon ...
A ndjen ....
A shikon....
Driten e te ndriquarit
Diten e te pastruarit
Diten kur paqja mbjedh
Ne diten kur lulja e islamit qel
Diten kur buzqeshja
Me britme te thell jehon
Diten kur ane e mban
qdo musliman feston..

Rrezet e diellit jan te varfura
Njollat e buta te qiellit jan te lagura
Vetem ti O Bajram i shejte
Vetem per ty kendon kjo dite
Vetem per Allah jetojm te gjithe
Vetem per ty agjerova im Zot
Vetem per ty qaj sot me lot
Lot qe me renqethin shpirtin
Nga gezimi qe ndjej ...
Nga paqja qe gjej ..
Thelle ne shpirt ...
Thelle ne zemer ..
kjo qetsi ka emer ...
Ky burim je ti...
Im Allah qe fale musliman

Harrami qoft mbi ata Im Zot
qe ne ket dite nuk derdhin lot
Nuk renqethen nga Ezani
Pse ata i mposhten Shejtanit...
Pse ata humbin ne mendime..

"Me qetson qdo pike besimi
Me shpeton qdo pike burimi
te dashuris qe ndjej ndaj ty Im Allah
Te perkulem ne sexhde
dhe lus qe kjo dite ...
Te ndrite..
Mbi te gjitha zemrat ..
Qe te mohuan nje here..
te lekundet aj damar ..
Te zgjohet ..
Se tjeter din te pastert SKA...!"

E bekuar qofte kjo dite
Per te gjithe ne
O musliman qendrofsh gjith mbi fen tende
O musliman mos ja mohofsh vetes qetsin shpirtrore
Se nga Allahu erdhem te aj do te shkojm ...
nga dheu na krijoj ne dhe do te na shendroj...

Qofte kjo dite ... per te gjithe..inshAllah Allahu meshiron te gjihte muslimanet.. inshAllah ata qe kan devijuar kthehen ne rrug te Allahut...
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar Festes te BAjramit..

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi